wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Folie okienne w przedszkolach i szkołach
Kontakt
  • E-mail:aukcje@wwmedia.pl
  • Telefon88-305-19-32 (projekty, wsparcie techniczne)
    51-320-83-86 (grafik)
  • Godziny działania sklepucodziennie 8.00 - 16.00, w soboty 9.00 - 12.00
Chmura tagów
Systemy płatności
  • Paynow

Folie okienne w przedszkolach i szkołach

Data dodania: 23-03-2021 Wyświetleń: 1207
Bezpieczeństwo dzieci w żłobkach, przedszkolach i szkołach jest priorytetem. Z tego też powodu obiekty tego typu podlegają rygorystycznym przepisom i warunkom.

Mają one sprawić, że dzieci nie tylko będą mogły bezpiecznie się uczyć i bawić, ale również korzystanie z korytarzy, szatni lub łazienek nie będzie dla nich zagrożeniem. Wszyscy, którzy chcą jeszcze bardziej zwiększyć poziom bezpieczeństwa swoich placówek, powinni sprawdzić czym są folie okienne.

 


Jak folie okienne pomagają chronić dzieci?

 

 

altJak sama nazwa wskazuje, folie okienne przeznaczone są do montażu na szybach okien i drzwi. Ich matowa powierzchnia delikatnie rozprasza światło i zniekształca widok, sprawiając że np. nie można wyglądać za okna lub przechodnie nie mogą przez nie podglądać, co dzieje się w sali lub łazience. To szczególnie ważne w przypadku nauki w szkołach. Widoki za oknem mogą uczniów rozpraszać, utrudniając im koncentrację. Również w toaletach szkolnych takie folie są wysoko wskazane, gdyż zapewniają uczniom i nauczycielom poczucie bezpieczeństwa i prywatności.

 


Folie w roli nośnika informacji

 

 

Nie tylko ograniczanie widoczności, ale również przekazywanie ważnych informacji – w tej roli folie okienne świetnie się sprawdzają. Naklejone na szybach drzwi, mogą mieć wycięte numery sal, nazwy lub inne przydatne informacje dla uczniów i nauczycieli. Dzięki ich obecności nie trzeba mocować dodatkowych tabliczek informacyjnych lub innych zawieszek. Sam proces wycinania napisów lub grafik na folii jest bardzo prosty i wykorzystuje plotery cyfrowe, wyposażone w bardzo ostry nóż. Ostrze przesuwając się po folii napędzanej gumowymi rolkami, precyzyjnie wycina dowolne kształty, tworząc z nich kompletne napisy lub inne grafiki.

 


Folia na okna a promienie słońca

 

 

Kolejny powód do tego, aby folie okienne stosować w szkołach i przedszkolach, to ograniczenie niekorzystnego promieniowania słonecznego. Kiedy promienie słońca świecą uczniom prosto w twarz lub padają na tablicę, nauka staje się co najmniej trudna. Uczniowie szybciej się męczą, zniechęcają i tracą zapał. Trudno mówić o efektywności w takich warunkach. Naklejając na szyby folie rozpraszające światło, można w szybki i tani sposób poprawić warunki nauczania.

 


Folie okienne chronią przed stłuczeniem

 

 

altTam gdzie są szyby, istnieje również ryzyko ich stłuczenia. Czy to celowo, czy przypadkowo, konsekwencje mogą być naprawdę poważne. Ostre odłamki szkła mogą poważnie zranić uczniów i nauczycieli. Znane są przypadku trwałego okaleczenia ludzi, spowodowanego przez latające w powietrzu odłamki szyb. Czy można temu zapobiegać w szkołach? Oczywiście że można, a wręcz trzeba. W tej roli ponownie przydają się folie okienne. Dzięki temu że będą naklejone na szybę od środka, zabezpieczają przed jej rozbiciem na drobne kawałki. Nawet jeśli dojdzie do stłuczenia szyby, jej fragmenty nadal będą przyklejone do folii. Bezpieczeństwo dzieci będzie na znacznie wyższym poziomie niż w przypadku okien bez folii. Folie okienne pełnią w tym przypadku rolę folii w szybach samochodowych, która jest umieszczana między dwoma taflami szyby i skleja je ze sobą.

 


Wygląd folii okiennych w szkołach

 

 

Szkolne okna nie muszą być szare i nudne, nawet jeśli przyklejono do nich folie. Wycinając w nich tematyczne motywy, łatwo można je dopasować np. do wybranej sali. Jeśli w danej sali prowadzone są tylko lekcje matematyki, na foliach mogą zostać wycięte wzory i symbole matematyczne. Podobną zasadę można zastosować do pozostałych sal – języków obcych, chemicznej, fizycznej czy pracowni plastycznej. Widok takich motywów na szybie okiennej pozytywnie może wpływać na dzieci, dając im niezbędną do nauki inspiracje i motywację.

 


Klejenie folii do okien

 

 

Proces instalacji folii okiennych jest niezwykle prosty. Do każdego zamówienia dołączona zostaje szczegółowa instrukcja montażu. Dzięki niej każdy sobie poradzi z szybkim i sprawnym przyklejeniem folii do szyby. Ważne natomiast jest to, aby same szyby zostały dokładnie umyte i odtłuszczone zanim zaczniemy do nich cokolwiek kleić.

Komentarze (0)

Przejdź do strony głównej

Aktualności

Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu