wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Folie okienne w kuchni

Folie okienne w kuchni

Data dodania: 27-03-2021 Wyświetleń: 772 Kuchnia – miejsce, w którym krzyżują się drogi wszystkich domowników. Kuchnie tętnią życiem od wczesnego świtu do późnego wieczora.

Nie tylko w nich gotujemy, ale również pijemy kawę, rozmawiamy, pracujemy, słuchamy radio, a czasami nawet oglądamy telewizję. Naturalnym jest że w kuchni chcemy czuć się komfortowo i swobodnie. Jest to możliwe, o ile sąsiedzi lub przechodnie nie zaglądają nam do okien. Jeśli tak jest, trzeba poszukać rozwiązania.

 

 

Folia na okna zamiast zazdrostek i firanek

 

 

altPrzez dziesięciolecia w kuchennych oknach niepodzielnie królowały zazdrostki. Są to krótkie firanki rozwieszone na aluminiowej listwie o regulowanej długości. Zazdrostki zwyczajowo mocuje się na wysokości wzroku, tak aby zasłaniać widok z zewnątrz do kuchni. Jest to rozwiązanie skuteczne i proste, ale pod względem estetycznym mocno przestarzałe. Szczególnie w nowocześnie urządzonych kuchniach, zazdrostki są zmorą wielu gospodyń. Z jednej strony godzą się one na ich obecność, ponieważ spełniają swą rolę i ograniczają widok do kuchni, z drugiej jednak strony ich wygląd nie zawsze komponuje się z wyglądem kuchni. Na szczęście teraz dostępna jest ciekawa i skuteczna alternatywa. Są nimi folie okienne do kuchni.

 

 

Sprawdź folie okienne w praktyce

 

 

Być może widziałaś tego typu folie w oknach biur, restauracji lub innych mieszkań. Nigdy nie zastanawiałaś się nad tym, aby wykorzystać je w oknach swojej kuchni? Warto ten pomysł dokładnie przeanalizować, ponieważ folie okienne mają mnóstwo zalet. Przeczytasz o nich poniżej.

 

 

Indywidualny rozmiar

 

 

Niewątpliwą zaletą folii na okna jest to, że można je wykonać w dowolnym wymiarze. Idealnie będą pasować do Twojego okna, zasłaniając widok dokładnie na takiej wysokości i takiej powierzchni, jakiej sobie życzysz. Folie na okna świetnie sprawdzają się w przypadku okien niestandardowych, umożliwiając wycinanie w nich dowolnych kształtów i rozmiarów.

 

 

Nieograniczone pomysły

 

 

altFolie okienne mogą być jednolicie gładkie lub mieć wycięty delikatny wzorek lub motyw. Szachownica, esy floresy, kwiaty, a nawet pejzaże. To wszystko sprawia że oprócz ograniczania widoczności do kuchni, folie na okna mogą również być oryginalną dekoracją, której nikt inny nie będzie posiadać. To ty możesz zdecydować o tym, co zostanie wycięte z folii, w którym miejscu i o jakiej wielkości.

 


Naturalne światło

 

 

Pomimo tego że folie okienne skutecznie zapewniają prywatność w kuchni, nie ograniczają ilości wpadającego przez okno światła. Matowe wykończenie folii zniekształca obraz i rozprasza światło, które daje przyjemną dla oczu poświatę i miękkość. Jest to szczególnie przydatne latem i wtedy, gdy okna kuchenne skierowane są na południe lub zachód. Naklejona na szybach folia, może skutecznie ograniczać nagrzewanie się kuchni.

 

 

Niski koszt

 

 

W porównaniu z roletami, żaluzjami lub wyżej wymienionymi zazdrostkami, folie okienne są najtańszym ze wszystkich rozwiązań. Czyni to je łatwo dostępnymi dla każdego, kto chce zmienić wygląd swojej kuchni i cieszyć się w niej maksymalną prywatnością, bez względu na porę dnia lub nocy. Kiedy istniejące folie już Ci się znudzą, łatwo możesz je odkleić, a w ich miejsce przykleić nowe, z nowym wzorem.

 

 

Mycie folii okiennych

 

 

Jak wszystkim wiadomo, w kuchni się gotuje. A tam gdzie się gotuje, powstaje para, która w połączeniu z tłuszczem może tworzyć trudny do usunięcia nalot na wszystkich powierzchniach. Na foliach okiennych również. Obawiasz się tego że regularnym myciem folii możesz doprowadzić do ich zniszczenia? Nie martw się tym! Folie są super wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne. Nawet codziennym myciem przy pomocy szmatki wypłukanej w ciepłej wodzie z dodatkiem detergentu, nie będziesz mógł im zaszkodzić. Szybko i bez żadnego wysiłku możesz z takich folii usunąć tłuszczu i brud, nie pozostawiając na nich żadnych smug oraz innych zanieczyszczeń.

Komentarze (0)

Przejdź do strony głównej

Aktualności

© 2019-2022 WWmedia.pl | Timezone GMT+1