wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Folia okienna dla nowoczesnego salonu

Folia okienna dla nowoczesnego salonu

Data dodania: 31-03-2021 Wyświetleń: 573 Nowocześnie urządzone salony w domach mieszkalnych, charakteryzują się dużymi oknami, drzwiami tarasowymi i przeszkleniami.

W początkowej fazie korzystania z takich pomieszczeń, mogą one dawać mieszkańcom wiele radości. Jednak po pewnym czasie, kiedy widok za oknem powszednieje, górę biorą względy praktyczne.

 


Duże okna, duże problemy?

 

 

Do salonu wpada zbyt dużo światła, utrudniając oglądanie telewizji. Sąsiedzi mogą swobodnie patrzyć do wnętrza mieszkania dzięki dużym oknom. Latem salon mocno się nagrzewa przez olbrzymie przeszklenia, z kolei zimą szybciej się wychładza. W końcu problemem staje się również męczące mycie takich przeszkleń, na które trzeba sobie zarezerwować znacznie więcej czasu, niż przy oknach klasycznej wielkości. Mieszkańcy zaczynają wówczas szukać rozwiązań swoich problemów. Bardzo często wybór pada na folie okienne naklejane na szyby od środka pomieszczeń.

 

 

Dlaczego folie okienne to dobry wybór?

 

 

altZastanawiasz się dlaczego ktokolwiek miałby naklejać na szyby folie okienne, kiedy dostępnych jest wiele innych rozwiązań? Żaluzje, rolety, zasłony, markizy? Otóż odpowiedź jest bardzo prosta. Folie okienne są niezwykle tanim rozwiązaniem, które może być zastosowane na dowolny wymiar. Poza tym montaż folii okiennych do szyb odbywa się bezinwazyjnie. Nie ma potrzeby wiercenia otworów i korzystania z innych systemów mocujących. Wystarczy zamiast tego dokładnie umyć szybę, osuszyć ją i odkleić papier ochronny z wewnętrznej strony folii. Aby usprawnić przyklejanie folii do szyby w salonie, warto ją wcześniej spryskać wodą wymieszaną z płynem do mycia nauczyć. Dzięki temu folię będzie można swobodnie przesuwać po szybie, dokładnie ją pozycjonując do dalszego przyklejenia. Kiedy miejsce będzie już ostatecznie wybrane, przy pomocy filcowej rakli wyciskamy wodę spod folii na zewnątrz, ku jej krawędziom. Wraz z wodą usuwane są pęcherzyki powietrza, które mogłyby pozostać na folii, tworząc nieestetyczne „bąble”.

 

 

Folia na okna jako nowoczesna dekoracja

 

 

Folie okienne mogą być wycinane w niestandardowe kształty i mieć dowolne rozmiary. Można łączyć kilka fragmentów folii w jedną całość lub zastosować długie pasy folii, przyklejając je na całej powierzchni szyby lub jej fragmencie. Aby dopasować wygląd folii okiennej do wystroju salonu, wystarczy dosłać nam jego zdjęcie. Umieszczenie na foliach powtarzającego się i dominującego motywu, to najłatwiejszy sposób aby zapewnić spójność i harmonijne przenikanie się dwóch elementów – folii i wnętrz salonu.

 

 

Obawy i wątpliwości właścicieli o folie na okna

 

 

altOsoby, które do tej pory nie miały do czynienia z foliami okiennymi, bardzo często są pełne obaw i wątpliwości. Nie wiedzą jak takie folie będą się zachowywać w praktyce, dlatego wolą unikać tego co nieznane i decydują się na inne, tradycyjne rozwiązania – firanki, zasłony lub rolety. Tymczasem folie na okna są bezproblemowe przez cały, długi okres ich użytkowania. Poniżej publikujemy najczęstsze pytania i odpowiedzi na nie.

 

 

Folie na okna a mycie szyb

 

 

Brudne szyby oznaczają zwykle że i folia jest brudna. Czy można je myć? Czy może trzeba je wymieniać na nowe przy każdym myciu okien? Oczywiście że folie okienne nadają się do mycia! Co więcej, można je myć w dokładnie ten sam sposób i przy pomocy tych samych środków co szyby. Płyn do mycia szyb, miękka szmatka i chwila wolnego czasu. Folie będą lśniły czystością, podobnie jak okienne szyby.

 

 

Ogrzewanie, kaloryfer i folie okienne

 

 

Bezpośrednia obecność kaloryferów lub występowanie ogrzewania podłogowego nie szkodzi foliom okiennym. Nie będzie się ona niszczyć pod wpływem wyższej temperatury. Jedyne o czym należy pamiętać to to, aby folii nie naklejać na okna lub drzwi, które są w bezpośrednim sąsiedztwie kominków lub piecyków wolno stojących. Jednak ta sama zasada dotyczy wszystkich przedmiotów i elementów budowlanych, które nie zostały wykonane z niepalnych materiałów.

 

 

Komentarze (0)

Przejdź do strony głównej

Aktualności

© 2019-2022 WWmedia.pl | Timezone GMT+1