wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Folie okienne w restauracjach i kawiarniach

Folie okienne w restauracjach i kawiarniach

Data dodania: 15-03-2021 Wyświetleń: 462 Pomimo kolejnego trwającego lockdownu, a tym samym zamkniętych restauracji, kawiarni, pubów i barów, warto pomyśleć o ich przygotowaniu na ponowne otwarcie.

Wszyscy mamy nadzieję że nastąpi to niebawem i lokale znowu będą tętnić życiem. Jak odświeżyć wygląd swojego lokalu? Z pomocą przychodzą folie na okna.


 


Folie okienne jako reklama w gastronomii

 


 

Czym są folie na okna? Są to wykonane z wytrzymałego tworzywa folie samoprzylepne, które od strony wewnętrznej nakleja się na szyby okienne. Mają one różny stopień przezierności i przy pomocy plotera laserowego, można z nich wycinać dowolne kształty i motywy. Folie na okna mają do spełnienia wiele zadań, o których piszemy poniżej.


 


Reklama na foliach okiennych

 


 

folie do okien w restauracjachLokale gastronomiczne od zawsze musiały się reklamować i dbać o promocję i widoczność. Okna i witryny świetnie nadają się do zaznaczenia swojej obecności w przestrzeni miejskiej. Folie okienne można wykorzystać do tego, aby wyciąć w nich logo lokalu lub inne napisy informujące np. o rodzaju serwowanej kuchni, godzinach otwarcia czy nawet umieszczeniu na niej logo sponsora lub partnera – np. lokalnego browaru.


 


Folie jako klimatyczna ozdoba

 


 

Nie można również pominąć drugiej, bardzo ważnej funkcji, którą folie okienne mają do spełnianie. Jest nią dekoracja. Czego oczekują osoby odwiedzające restauracje i kawiarnie? Przede wszystkim smacznego jedzenia i miłej atmosfery. Tę z kolei można uzyskać zapewniając im spokój, prywatność i poczucie bezpieczeństwa. Siedzenie tuż przy oknie, z którego roztacza się widok na ruchliwą ulicę i chodnik nie każdemu musi się podobać. Tak samo jak nie będą się podobać ciekawskie spojrzenia przechodniów, zaglądających gościom do talerzy. Folie na okna pozwalają to zjawisko ograniczyć, bez jednoczesnego zasłaniania całego widoku i ograniczania naturalnego światła, które przez okna wpada. Folie mogą mieć dowolną wysokość, np. tylko tyle, aby wystarczyło to na zasłonięcie stolików lub twarzy gości. Góra okien w dalszym ciągu może pozostać jako przeźroczysta szyba.


 


Trwałość folii okiennych w restauracjach

 


 

altOsoby, które do tej pory nie miały do czynienia z foliami okiennymi, często się zastanawiają czy są one dobrym wyborem do lokali gastronomicznych. Ich obawy przede wszystkim dotyczą dużej ilości wilgoci, która może powstawać podczas gotowania, jak również z talerzy wypełnionych świeżymi i ciepłymi potrawami. Nie ma powodów do niepokoju. Folie z tworzyw sztucznych są bardzo odporne na trudne warunki użytkowania, takie jakie panują w lokalach z jedzeniem. Wilgoć nie jest im straszna i nie wpływa na trwałość oraz estetykę. Również pod względem czyszczenia, folie okienne są bezkonkurencyjne. Ich okresowe mycie nie sprawia żadnych trudności. Wystarczy miękka szmatka oraz płyn do mycia szyb, aby usunąć z folii ewentualne zabrudzenia i tłuszcz.


 


Pomysły na wykorzystanie folii okiennych w restauracjach

 


 

Podoba Ci się pomysł na umieszczenie takich folii w oknach swojego lokalu? Brakuje Ci jednak koncepcji na to, jak twórczo wykorzystać ich potencjał? Mamy kilka wskazówek.

 

  • Logo – to najbardziej oczywisty pomysł, w foliach można wyciąć logo restauracji lub jej nazwę,

  • Potrawy – kawałki pizzy wycięte na foliach okiennych? A może inne smakołyki, których symbole z daleka będą informować gości o tym, co lokal ma do zaoferowania,

  • Marki – firmy gastronomiczne często współpracują z dużymi producentami napojów i żywności. W zamian za umieszczenie ich logo w środku i na zewnątrz lokalu, mogą otrzymać atrakcyjne wyposażenie.

 


Folie okienna a ochrona konserwatorska budynków

 

 

W coraz większej liczbie miast w Polsce wprowadzane są ograniczenia dotyczące umieszczania reklam na budynkach. Konserwatorzy i plastycy miejscy dbają o to, aby były one ujednolicone i spójne z otoczeniem. Wielobarwne i niedopasowane do siebie reklamy powoli przechodzą do lamusa. Zastąpione zostają monochromatycznymi i eleganckimi reklamami o ściśle określonej formie i wymiarach. Folie okienne świetnie wpisują się w ten trend. Są dyskretne i eleganckie, ale również bardzo trwałe i mają nieograniczone możliwości adaptacji.

Komentarze (0)

Przejdź do strony głównej

Aktualności

© 2019-2022 WWmedia.pl | Timezone GMT+1